Viirus ja Skype

 

Pikalt oli serveri vahetuse aeg,  skypemuseum.com lehekülg maas ja viiruse tulek. Viirus paljastas lausa uskumatu inimeste hoolimatuse nii iseenda kui  teiste suhtes.
 

Viiruse elureeglid on lihtsad:

  • Sureb vanaduse kätte  tüüpiliselt 4 nädalaga,  pindadel püsib mõni päev, õhus kinnises ruumis mitu tundi  ja  levib tüüpiliselt piisknakkuse teel.
  • 79% nakatunutel haigustunnuseid ei esine ja  nii nad siis teisi nakatavad.  Testida saab 7 päeva pärast ja haigustunnused ilmnevad 14 päeva pärast.

Kuulasin  tänu soome keele oskusele soome  tuntud  40 aastase töökogemusega arsti Pekka Reinikainen-it (kuula youtube-s), kes kogu maailma info  periooditi kokkuvõtvalt esitas ja tema seisukoht oli selge: 100% viirusvabaduse saavutamine. Vastaspool propageeris viirusega koos elamise harjutamist ehk  suremise heakskiitu.


Oli vaja vastavalt viiruse kommetele tegutseda.  Organiseerimise küsimus. Meditsiin tegeleb tagajärgedega.

  • Maskid avalikus ruumis, 2+2 reegel,  riigipiiridel 7 päeva karantiin + testimine,  ventilatsioonita kinniste  ruumide(liftid jne) vältimine,  haigete kontaktsete karantiin  7 päeva ja siis testimine,  käte ja  võimalike saastunud pindade desinfitseerimine või 3 päeva ootamine, kuni viirus tüüpiliselt sureb.


Eestis näiteks sundmaskistamist võimude poolt ei tehtud ja sellega tehti oluline viga viirusega võitlemisel, mis tähendas oluliselt rohkem surmasid.


Rida riike, Taiwan, Uus Meremaa, L Korea ja veel olid võitluses tasemel ja suur osa mitte. Vaktsiin puudub tänaseni.  Viirus on muteerunud ja raske vaktsiini luua.


Viirus pani inimesed  käituma mittekontaktselt – Skype oli siin suur abimees ja selgus, et ei peagi  väga oma igapäevastes tegemistes kontaktne olema, saab ka  virtuaalselt palju asju  tehtud.
Kui see  üleilmselt kokku võtta, siis on  juba energeetiliselt  kasu väga suur.
Info transport on oluliselt odavam kui  füüsilise keha  transport ja  infosuhtlus arendab ka  info vahetuse kultuuri.


Maailm muutus  tänu viirusele asjalikumaks,  inimkond lähenes 21 sajandi tehnilistele võimalustele..